Robi Kin i jep fund pas dy dekadash, por mbetet i pandashëm nga Irlanda

0

 Ish-sulmuesi i Totenhemit Roi Kin i ka dhënë fund njëherë e përgjithmonë futbollit të luajtur në moshën 38-vjeçare. Por, futbolli do të vazhdojë të mbetet pjesë e përditshme e jetës së tij, kësaj radhe në postin e trajnerit.

Kin ka pranuar ofertën për të qenë ndihmës trajner i Mik Mekarthit në stolin e e kombëtares së Irlandës. Ish-sulmuesi ka ndërtuar një status legjende me “ushtrinë e gjelbërt”, ku në 18 vite ka shënuar 68 gola. (ndjekësi më i afërt Najëll Kuin ka shënuar 21)

Përgjatë 20 viteve karrierë Kin luajti për 11 ekipe të ndryshme, disa prej tyre emra të mëdhenj të futbollit europian Inter, Totenhem dhe Liverpul. Së fundmi irlandezi aktivizohet në kampionatin indian me skuadrën e ATK-së.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.