Robertson: Çmenduritë ndodhin, kujt i intereson për dëmtimin!

0

Mbrojtësi i majtë i Liverpulit, Endi Robertson, ishte natyrisht në delir pas triumfit të pabesueshëm kundër Barcelonës në Anfield. Një dëmtim e ndali në pushim, sepse Luis Suarez e nxori KO, por Robertson nuk pyet për asgjë.

Kush do shkojë në finale? Ne do shkojmë. Kjo ka rëndësi tani, asgjë tjetër, nuk më intereson fare dëmtimi që pësova. Gini Uijnaldum vazhdoi në vendin tim dhe shënoi 2 gola. Nuk më intereson asgjë tjetër.

 “E kam thënë gjithnjë, por kjo është alamet skuadre, e pabesueshme. Ne besojmë. Njerëzit na kishin hequr vizë, por ne besuam dhe e dinim se nëse e nisnim mbarë, mund t’ia dilnin.

“Alison ishte i mrekullueshëm, çfarë pritjesh! Tani shkojmë plot energji te ndeshja e fundit e kampionatit, edhe pse nuk është më në dorën tonë. Megjithatë, sot e pamë që gjërat më të çmendura ndodhin”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.