Regjistroi 10 braziliane, Guinea Ekuatoriale përjashtohet nga Botërori 2019

0

Skuadra e futbollit të femrave e Guinesë Ekuatoriale është përjashtuar nga kampionati botëror i vitit 2019, pasi ka regjistruar 10 lojtare braziliane.

Fifa e ka përjashtuar këtë kombëtare, për faktin se federata e këtij vendi ka falsifikuar dokumentacionin e lojtareve. Për tej kqëtij fakti federata e Guinesë Ekuatoriale është gjobitur dhe me 100 mijë franga zvicerane.

Kampionati botëror i futbollit për femra do të zhvillohet në Francë nga 7 qershori deri më 7 korrik 2019.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.