Raundi i 1/8-ve sjell finale të parakohshme, njihuni me çiftet që do të përplasen në fazën me eliminim direkt

Mbrëmjen e sotme është mbyllur faza e grupeve të Kampionatit Europian. Ky kompeticion hyn tashmë në një fazë të re, atje ku nuk ka më vend për gabime. Raundi i 1/8-ve sjell finale të parakohshme, duke vënë përballë njëra-tjetrës ekipe favorite për të ngritur lart trofeun.

Belgjikë-Portugali dhe Angli-Gjermani janë dy nga përplasjet që premtojnë spektakël në fazën me eliminim direkt. Ndërkohë Italia do të masë forcat me Austrinë, Franca gjen përballë Zvicrën e shqiptarëve Xhaka e Shaqiri, ndërsa Kroacia ndeshet me Spanjën./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Çiftet e plota të fazës së 1/8-ve:

26 qershor

Uells-Danimarkë

Itali-Austri

27 qershor

Holandë-Republika Çeke

Belgjikë-Portugali

28 qershor

Kroaci-Spanjë

Francë-Zvicër

29 qershor

Angli-Gjermani

Suedi-Ukrainë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online