Rasti i rrallë për futbollistët në Europë, infektimi që ka kapur Aubameyang…

0

Covid-19 është përhapur në te gjithë botën dhe sëmundjet e tjera ngjitëse janë lënë në planin e dytë. Megjithatë malaria, e cila është më e rrezikshme se vetë Covidi vazhdon të jetë e pranishme në vendet afrikane. Ylli i Arsenalit, Pierre Emerik Aubameyang është infektuar me malarie dhe është shtruar në spital.

Lajmin e ka bërë te ditur vetë sulmuesi, i cili në një postim në Instagram ka deklaruar se është infektuar gjatë udhëtimit në Covid-19. Aubameyang ka kaluar disa ditë në spital këtë javë dhe tashmë ndihet mirë, falë kujdesit të mjekëve, të cilët zbuluan virusin në kohë rekord.

“Përshëndetje djema, faleminderit të gjithëve për mesazhet dhe telefonatat.Për fat të keq jam prekur nga malaria kur isha me ekipin kombëtar në Gabon disa javë më parë. Kam kaluar disa ditë në spital këtë javë, por tashmë ndihem më mirë çdo ditë falë mjekëve të shkëlqyeshëm që zbuluan dhe mjekuan virusin kaq shpejt.”- shkruhej në postimin e Aubameyang. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.