Postimi i FIFA-s për Ozil, tifozët i kundërvihen ashpër!

0

“Mesut Ozil ka lajmëruar tërheqjen nga kombëtarja e Gjermanisë. Urime që ishe pjesë e historisë së Kupës së Botës me atë fanellë, Mesut!”.

Një mesazh i tillë ka mjaftuar dhe tifozët janë vendosur kundër organit më të lartë të futbollit në botë, pra FIFA-s, që akuzohet se ka postuar thjesht një mesazh në lidhje me tërheqjen, duke injoruar faktin se ajo erdhi pasi mesfushori akuzoi federatën gjermane për racizëm dhe demagogji…

Dhe, pikërisht FIFA, që është promotori i fushatës anti-raciste në çdo event të saj, këtë herë ka heshtur dhe ka likuiduar çështjen me një urim dhe vetëm kaq…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.