“Po kaluat mesfushën me top quhet gol për ju”! Andi Lila kujton historinë ndaj Spanjës dhe bisedën Ramos-Agolli

0

Andi Lila ishte i ftuar në emisionin “Top Arena” që transmetohet në “Top Channel”. Figura e njohur e Kombëtares ka kujtuar ndeshjen mes Shqipërisë dhe Spanjës që përfundoi në shifrat 0-2, duke treguar një histori të veçantë.

“Kur luanim kundër Spanjës në Shkodër, mbaroi pjesa e parë dhe ne nuk kishim kapur topin me këmbë fare. Se e dimë që Spanja i imponohet Brazilit dhe Argjentinës, duhej ta shijonim. Agolli si kapiteni i skuadrës na tha n? dhomat e zhveshjes, se ishim me kokën ulur edhe nga lodhja, për të ç’tensionuar situatën, se foli me Ramosin dhe i kishte thënë se po të kalonim mesfushën me top në k?mb? quhej gol për ne”, tha Lila. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.