Plasin polemikat/ Topi del jashtë vijës kufizuese, VAR-i kthen vendimin dhe i quan golin Japonisë

0

Japonia ka përmbysur në pak minuta Spanjën. Pjesa e dytë e lojës ka nisur vrullshëm për aziatikët, që po sjellin në kujtesë atë përmbysje të pak ditëve më parë kundër Gjermanisë. Por goli i dytë i japonezëve lë shumë vend për debate.

Gjyqtari anullon golin për shkak të daljes së topit jashtë vijës kufizuese, por VAR-i ndërhyn për të kthyer vendimin. Goli konsiderohet i rregullt, megjithëse në fotot e publikuara dallohet që topi e ka kaluar vijën kufizuese./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.