Pezullimi i Bonuçit, Milani nuk apelon

0

Kartoni i kuq marrë fundjavën e shkuar ndaj Xhenoas i ka kushtuar dy ndeshje pezullim Bonuçit, i cili do të humbasë edhe takimin e fundjavës ndaj Juventusit.

Kapiteni i Milanit goditi me bërryl një kundërshtar dhe kartoni i kuq u sinjalizua nga arbitri shtesë, VAR, gjë që zemëroi trajnerin Vinçenco Montela.

Megjithatë, tashmë klubi kuqezi ka vendosur të mos e apelojë fare pezullimin, duke e pranuar verdiktin i Gjykatësit Sportiv.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.