Pas Kombëtares vjen koha për të treguar veten në Europë, ja legjionarët që zbresin sot në fushë

0

Kombëtarja zhvilloi dy miqësoret e planifikuara për muajin mars, ku humbi 2-1 me Spanjën dhe barazoi 0-0 me Gjeorgjinë. Pas detyrës me ekipin kombëtar, lojtarët shqiptarë janë shpërndarë përsëri në klubet e tyre dhe tashmë janë gati të tregojnë veten në kampionatet europiane.

Golin e munguar me fanellën kuqezi Armando Broja shpreson ta gjenë në Premier League me Southampton-in. Bardhekuqtë luajnë sot kundër Leeds-it, ndaj të cilëve sulmuesi shqiptar do të synojë të përmirësojë statistikat e tij në kampionatin anglez.

Ndërkohë në Serie A të Italisë në fushë pritet të zbresin Manaj, Strakosha, Hysaj, Berisha dhe Veseli. Spezia përballet me Venezian në orën 15:00 dhe Rei Manaj do të jetë kërcënimi kryesor për mbrojtjen kundërshtare. Në orën 18:00 Lazio pret Sassuolo-n, ndaj së cilës pritet të zbresin në fushë dyshja shqiptare Hysaj dhe Strakosha. Ndërkaq në mbrëmje Salernitana mat forcat me Torinon. Gjithashtu legjionarë të tjerë që pritet të luajnë ditën e sotme janë Ernest Muçi dhe Jurgen Çelhaka me Legian, Vrioni me Tirolin apo edhe Gjasula me Darmstadt-in./Sport Ekspres/

Ndeshjet e legjionarëve shqiptarë

Premier League

16:00 Brighton & Hove Albion – Norwich City

16:00 Leeds United – Southampton

Serie A

15:00 Spezia – Venezia

18:00 Lazio – Sassuolo

20:45 Salernitana – Torino

La Liga

14:00 Getafe – RCD Mallorca

Ekstraklasa

20:00 Legia Warszawa – KS Lechia Gdansk

Bundesliga 2

13:30 Darmstadt 98 – Holstein Kiel

Ligue 1

19:00 Lille OSC – Bordeaux

Bundesliga Austriake

17:00 TSV Hartberg – WSG Tirol

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.