Pas kombëtares, Hyka mbetet pa trajner edhe në Amerikë

0

Jahmir Hyka ka humbur dy trajnerë në pak ditë. Fillimisht De Biazi u largua nga kombëtarja shqiptare, ndërsa dje mesfushori ynë ka mësuar se ka mbetur pa trajner edhe te klubi i tij San Hoze, sepse Dominik Kinir është pushuar nga puna.

Në fakt, largimi i Kinir ka qenë befasues, sepse San Hoze po paraqitet mirë dhe është në zonën play-off në Konferencën e Perëndimit, me 6 fitore, 6 barazime e 5 humbje.

Koincidenca: De Biazi u largua pas një fitore, po ashtu edhe Kinir.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.