Panenka është e bukur kur realizohet, por në Rumani një sulmues e “katranos”

Fundjava e shkuar, Juventusi i Bukureshtit priste Steauan. Derbi, 1-2 deri në fund, penallti për Juventusin, rast ideal për t’i marrë pikë gjigantit rumun.

Nga pika e bardhë, mesfushori George Kalincaru e bëri lëmsh: tentoi Panenka, ia dha topin në dorë portierit dhe ndeshja mbaroi.

Shokët e skuadrës iu turrën Kalincarut me të shara e shpulla, ndërsa në dhomat e zhveshjes futbollistit nuk i dilte mërzia, aq sa goditi me grusht një tavolinë dhe theu një gisht.

Si thuhet në këto raste: vetë e “kruajti”…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online