Pamja tjetër/ Servirje që vijnë vetëm në akademinë e Barcelonës, Rei Manaj “shkrepi” si Piatek

0

Rei Manaj po përjeton një nga sezonet më të mira të karrierës së tij si futbollist. Sulmuesi shqiptar ka gjetur vazhdimësinë në radhët e Barcelonës B, ku me golat e tij është kthyer në një nga pikat e referimit të skuadrës. Dje kundër ekipit B të Vijarealit erdhi edhe goli i 12 për të në këtë sezon.

Manajt i serviret një top që vetëm në akademinë e Barcelonës mund të vijë. Asisti i Konrad është thjesht perfekt dhe 24-vjeçarit i mbetet thjesht të dërgojë topin në rrjetë. Manaj nuk gabon një kundër një me portierin kundërshtar, të cilin pasi e mposht vendos të “shkrepë” si Piatek me festimin e tij./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.