Nuk mungon aroma kuqezi në Euro 2020, Kampionati Europian nis me një copëz Shqipërie

0

Shqipëria nuk arriti të kualifikohet në Euro 2020, megjithatë aroma kuqezi nuk do të mungojë në këtë kompeticion. Në sfidën hapëse të Europianit mes Turqisë dhe Italisë në orën 21:00, do të këndojë këngëtari i njohur shqiptar Ermal Meta.

40 vjeçari do të performojë i pari në hapjen e ceremonisë, me këngën “Uno” dhe do të shoqërohet nga kolegu i tij, Andrea Bocelli, i cili do të këndojë këngën legjendare “Nessun Dorma”./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.