Një gabim që kushton shumë! Shqipëria humbet padrejtësisht nga Polonia! Provokime dhe sende të hedhura, kishte edhe ndërprje të ndeshjes

0

Shqipëri-Poloni 0-1

Shqipëria ka humbur ndaj Polonisë në shifrat 0-1, atje ku vendosi goli i Sëiderski. Rezultati më i drejtë në këtë takim do të ishte barazimi, por kushtoi së tepërmi gabimi i Hysajt në mbulimin e Sëiderskit, që solli edhe humbjen e ndeshjes.

Pavarësisht performancës së mirë të kuqezinjëve, kjo nuk mjaftoi për të dalë me pikë. Në momentin e golit Sëiderski provokoi tifozët shqiptarë dhe menjëherë nisi hedhja e shisheve në drejtim të tij. Arbitri ndërpreu ndeshjen dhe pas 15 minutash pushimi do të rifillionte gjithçka, por fatkeqësisht pa ndërruar rezultatin. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.