“Në kohën tonë ishte vetëm gogoli dhe të ftohtë akull”, Skënder Gega: Shikojeni pak stadiumin, Brojën nuk ka Zot që e ndalon

I ftuar në “Supersport” para ndeshjes mes Shqipërisë dhe Poloninë, Skënder Gega ka treguar edhe ndryshimin e kohërave. Dikur dhe tani, kur mjafton vetëm një vështrim në stadiumin e “Air Albania” që është i stërmbushur, për të kuptuar ndryshimin rrënjësor.

“Në kohën time dhe të Hafizit, nuk ka qenë kështu. Ne kishim vetëm gogolin në stadium, nuk kishte tifozë të tillë, nuk kishte flamuj. Vetëm bëje dushin dhe largoheshe. Ishte e ftohtë akull, tani hidhni një vështrim dhe shikoni gjendjen e “Air Albania.

Armando Broja? Mendoj se do luante titullar, por me mungesat duhen lojtarë që shpenzojnë më shumë energji. Brojën nuk ka Zot që e ndalon për ngjitjen lart, do ta gëzojmë për gjatë”, u shpreh Gega. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online