“E kam mbajtur mirë Lewandowski me Kumbullën”, Ismajli i mërzitur: Nuk shfrytëzuam rastet për të fituar, erdhi dënimi

Shqipëria ka humbur ndaj Polonisë në shifrat 0-1, atje ku vendosi goli i Sëiderski. Rezultati më i drejtë në këtë takim do të ishte barazimi, por kushtoi së tepërmi gabimi i Hysajt në mbulimin e Sëiderskit, që solli edhe humbjen e ndeshjes.

Pavarësisht performancës së mirë të kuqezinjëve, kjo nuk mjaftoi për të dalë me pikë. Në momentin e golit Sëiderski provokoi tifozët shqiptarë dhe menjëherë nisi hedhja e shisheve në drejtim të tij. Arbitri ndërpreu ndeshjen dhe pas 15 minutash pushimi do të rifillionte gjithçka, por fatkeqësisht pa ndërruar rezultatin. Më poshtë gjeni intervistat e lojtarëve për “Supersport:

Ismajli: “Kemi bërë ndeshje shumë të mirë, falenderoj tifozët. Nuk kishim fat në anën tonë, këto episode ka futbolli. E ardhmja do të jetë shumë e mirë. Leëandoëski? Shënon 50 gola për sezon, por me Kumbullën e kam mbajtur shumë mirë. Kështu është kur nuk i shfrytëzon rastet, ne kishim mundësinë për të fituar dhe në fund jemi dënuar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online