Nga Alison, te Ronaldo e Nejmar: formacioni më i kushtueshëm në botë

0

Kohët e fundit tregu i transferimeve të lojtarëve ka pësuar “tronditje” të mëdha, pasi është e vështirë të blesh një lojtar me çmime normale. Në të ardhmen pritet të vendosen rekorde të reja, por për momentin është Nejmar lojtari për të cilin është paguar më së shumti.

“Corriere dello Sport” ka publikuar formacionin me lojtarët për të cilët është paguar më së shumti për t’u transferuar dhe këto lëvizje janë bërë nga klube të mëdha dhe me buxhet të lartë.

Liverpuli ka dy lojtarë në të, Mançester Siti tre, PSG dy lojtarë, kurse nga një kanë Mançester Junajtid, Barcelona dhe Juventusi. Zbuloni fomacioni në fotogalerinë e mëposhtme.

Alison Beker, nga Roma te Liverpuli. Të kuqtë kanë paguar 62.5 milionë euro, ndërkohë që edhe 10 milionë euro shkojnë te klubi italian në formë bonusesh.
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.