Nga 6 golat te një ndeshje që askush nuk donte ta fitonte, Anglia ndërron fytyrë në pak ditë

Anglia e nisi furishëm këtë Kupë Bote. Fitorja 6-2 kundër Iranit bëri opinionin sportiv të mendonte se se “tre luanët” do të ishin të frikshëm në këtë kompeticion. Por anglezët kanë ndërruar fytyrë në vetëm pak ditë. Nga 6 golat e shënuar, vijnë në një ndeshje që dukej sikur askush nuk donte ta fitonte.

Anglia dhe SHBA-të ndajnë nga një pikë mbrëmjen e sotme. Dy skuadrat e kanë mbajtur rrjetën të paprekur, teksa rezultati përfundimtar shënonte shifrat 0-0. Një përballje pa shumë raste, ku mundësitë e rrezikshme për të dyja ekipet mund të numëroheshin me gishtat e njërës dorë. Anglia ruan kreun e renditjes me 4 pikë, ndërsa pas i ndjek Irani me 3, SHBA-të me 2 dhe Uellsi me 1 pikë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online