Nesër luan ndeshjen e tij të fundit me Lacion, Thomas Strakosha bëhet gati për ëndrrën e fëmijërisë në…Premier League

0

Thomas Strakosha do të luajë ndeshjen e fundit me Lacion në mbrëmjen e nesërme ndaj Veronës. Gardiani shqiptar nuk e ka rinovuar kontratën me kryeqytetasit dhe do të largohet në merkaton e verës.

Mediat italiane raportojnë se Strakosha është më pranë Newcastle, ndérsa interesim për té kanë shfaqur edhe Fulham me Southampton. Një realizim i ëndrrës së fëmijërisë do të quhej kjo për Strakoshën që Premier League e quan kampionatin më të fortë në botë dhe gjithmoné e ka dashur një sfidë të tillë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.