“Ua kisha thënë, Reali Madrid nuk luan finale, i fiton”! Courtois flet pas finales: Pashë postimet në Twitter dhe prisnin humbjen tonë

0

Courtois ishte njeriu i ndeshjes në finalen e Champions League. Portieri i Realit të Madridit priti gjithçka në ndeshjen ndaj Liverpulit duke i dhuruar fitoren madrilenëve. Kështu u mbajt në fuqi goli i Vinicius Junior me goditjen e vetëm në portë nga spanjollët.

Ndërkohë menjëherë pas takimit, Courtois i ka dhënë përgjigje edhe kritikëve për mënyrën e lojës së Realit të Madridit: “Unë e kam thënë, Reali nuk luan finale, Reali fiton finale. Pashë shumë postime në Tëitter dhe thanë se do të humbisnim ne. Epo mirë, ishte pak e kundërta”, tha mes të qeshurave portieri i madrilenëve. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.