Në Spanjë nisin merkaton, Ronaldo kërkon largimin?

0

Mesi e Ronaldo përbëjnë gjithnjë lajm, sidomos në aspektin e merkatos, sepse sidomos në rastet kur vonojnë rinovimin nisin menjëherë spekulimet mbi të ardhmen e tyre.

Tani e ka radhën Ronaldo të përfundojë në qendër të vëmendjes, sepse emisioni radiofonik ‘El Chiringuito’ në Spanjë ka dalë me një lajm të bujshëm sot: Ronaldo kërkon largimin!

Sipas ‘El Chiringuito’, Ronaldo ka refuzuar ofertën e rinovimit dhe i ka kërkuar nxjerrjen në shitje Florentino Perezit, por ky i fundit nuk ka ndërmend ta lëshojë as verën e ardhshme.

Gjithsesi, duket më shumë një lojë mediatike me provokime në distancë, sepse Ronaldo kërkon kontratë të rëndësishme, ndërsa Reali po teston tregun, sepse e di mirë që tani e tutje vlera e Ronaldos në treg do të ulet në mënyrë drastike, duke parë moshën e tij, 33 vjeç verën e ardhshme.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.