Në Korenë e Veriut vjen tjetër histori interesante për Botërorin, nuk i transmetojnë ndeshjet këtyre 3 Kombëtareve se i quajnë…armiq

Koreja e Veriut tërheq gjithmonë vëmendje sa i përket transmetimit të ndeshjeve të Botërorit. Vetëm pak ditë më parë u mësua se në këtë vend, televizionet i vidhnin ndeshjet nga të huajt dhe mbulonin logot, për të mos lënë asnjë shenjë të vetme.

Sigurisht, askush nuk e çon ndërmend që të paguajë për të drejtën e transmetimit. Por nuk mbyllet vetëm këtu. Në Korenë e Veriut nuk po transmetojnë asnjë ndeshje që i përket Japonisë, Koresë së Jugut dhe Amerikës. Kjo lëvizje vjen pasi shtetet në fjalë konsiderohen si armiq për Korenë e Veriut. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online