“Në Korçë këto të çoje do dilte kampion”, Gallo: Ilir Daja do shihet te Partizani, kjo është sfida e tij

0

Teksa pritet ende përgjigja pozitive për të rinisur futbollin në Shqipëri, nisin edhe analizat për mënyrën se ekipet do të startojnë sezonin e tyre. Kush është favorite për t’u shpallur si kampione në këtë kampionat?

Ish-mbrojtësi i njohur dhe trajneri Alpin Gallo, i ftuar në emisionin “Pressing” që transmetohet në “ABC Neës” është shprehur se do të pritet me kuriozitet mënyra sesi do të shfaqet Ilir Daja me Partizanin.

“Po të mos kishte merkaton e bllokuar, do ishte situatë tjetër. Shpresoj që Partizani t’i japë bukuri. Ndonjëherë lojtarët e ri surprizojnë. Kanë marrë një trajner që punon mirë taktikisht. Ai është një trajner që punon. Duhet parë te kjo skuadër. Në Korçë këdo të çoje do dilte kampion. Kjo është sfida e Ilir Dajës”, u shpreh Gallo. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.