Në Itali hedhin bombën, firmos trajneri i ri i Juventusit

0

Ambienti në klubin e Juventusit prej kohësh zien i gjithi dhe arsye është çështja e trajnerit të ri. Shumë emra të përfolur, por ende asgjë e konkretizuar… të paktën deri ditën e sotme, teksa në mëngjes ka shpërthyer një bombë e vërtetë.

Federico Genarelli, gazetar i “Radio Sportiva”, ka raportuar se Juventusi e ka gjetur trajnerin e ri, i cili ka firmosur një kontratë 4-vjeçare. Bëhet fjalë për Pep Guardiolën.


Po, e lexuat mirë. Pep Guardiola duket se ka lënë Mançester Sitin dhe do të marrë drejtimin e Juventusit. Zyrtarizimi pritet të bëhet në orët në vijim.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.