Myrto Uzuni njeh vetëm sukses në Spanjë, askush si ai në La Liga 2

0

Myrto Uzuni po vazhdon të korrë sukses në kampionain spanjoll. Lojtari shqiptar ishte protagonist me një dygolësh në ndeshjen e fundit kundër Andorrës, duke e çuar në 14 numrin e golave të shënuar këtë sezon. Vlerësimi për të ka qenë e lartë pas kësaj ndeshjeje, duke e merituar vendin mes më të mirëve.

Uzuni është përfshirë në formacionin më të mirë të javës së 25 të kampionatit, ku mban notën më të lartë. Futbollisti i Granadës është vlerësuar me notën 8.4 dhe së bashku me Herrerën qendrojnë një shkallë më lart se të tjerët./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.