E bujshme/ Hap i madh i talentit të Shqipërisë në Angli, Mehmeti zyrtarizohet sot në Championship

0

Anis Mehmeti është talenti shqiptar që ka shpërthyer në Angli. Gola, driblime dhe vallëzim me topin për notën 10.

Ky futbollist i përkiste një tjetër kategorie në League One me Wycombe. Mediat britanike raportojnë se Mehmeti e ka mbyllur me këtë ekip dhe sot do të zyrtarizohet te Bristol.

Orët në vazhdim do të tregojnë edhe vërtetësinë e informacionit. Nëse kjo do të ndodhte, atëherë Mehmeti i bashkohej Championship dhe afrohej më tepër me Premier League. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.