MIRËSEVJEN Dinamo! Superiorja pasurohet me histori, kryeqytetasit kthehen në elitë pas shumë vitesh

0

Pas shumë vitesh në pritje, Dinamo kthehet atje ku e ka vendin e saj, në Superiore. Elita jonë pasurohet me histori sa i përket sezonit të ardhshëm me ardhjen e kryeqytetasve. Dinamo arriti që të fitonte në shifrat 0-2 kundër Vorës me dopietën e Djidiwa.

Tashmë Dinamo ka mbërritur matematikisht në Superiore. Festa e madhe ka shpërthyer te lojtarët e dinamovitëve që rikthejnë ekipin atje ku i takon. Në këtë moment nuk mbetet asgjë tjetër veçse të presim për të shijuar më tepër derbi dhe të urojmë Dinamon për arritjen e bërë. /Sport Ekspres/

Play-off Kategoria e Parë, grupi A

Korabi-Burreli 0-1 Takahasi 44′

Vora-Dinamo 0-2 Djidiëa 11’, 88′

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.