Miqësoret me Kosovën, trajneri zbardh listën e kuqezinjve të vegjël

0

Shqipëria U17 do të zhvillojë dy takime miqësore me skuadrën e Kosovës U17. Trajneri Xhemal Mustedanagiç ka publikuar pak më parë listën e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet që janë programuar që të luhen në “Loro Boriçi” më datat 9 dhe 11 shtator.

Në listën e përpiluar nga tekniku i kuqezinjve të vegjël shihet se ka shumë lojtarë që aktivizohen në kampionatin shqiptar. Po ashtu ka dhe mjaft futbollistë që aktivizohen në kampionin italian.

Trajneri do të ketë mundësinë që të shohë nga afër gjendjen e futbollistëve në prag të ndeshjeve kualifikuese që do të zhvillohen në muajin tetor. Më poshtë dhe lista e plotë e lojtarëve që do të grumbullohen për dy takimet miqësore.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.