Milinkoviç gjithnjë e më afër Kukësit, ulen pretendimet financiare

Mlladen Milinkoviç është gjithnjë e më afër Kukësit. 49-vjeçari ka marrë një ofertë konkrete nga kampionët dhe palët duket se janë shumë pranë arritjes së marrëveshjes. Dje “Sport Ekspres” publikoi dhe kërkesat e palës së trajnerit, ku shifrat financiare kalonin 80 mijë euro në sezon.

Pikërisht ajo ishte pengesa kryesore për trajnerin serb, por tashmë mësohet se kompania që e menaxhon ka ulur pretendimet dhe te Kukësi është rikthyer në “Pole-position” ish-trajneri i Luftëtarit.

Vetë presidenti i Kukësit, Safet Gjici, shprehu dëshirën e një bashkëpunimi me një trajner të huaj dhe Milinkoviç është një preferencë e vjetër. Problemi i vetëm është zgjidhja e situatës me Luftëtarin, që pretendon se kontrata e teknikut serb është rinovuar automatikisht. Kukësi dhe Milinkoviç janë shumë afër një bashkëpunimi, por duhen vendosur dhe pikat mbi “i” që gjithçka të përfundojë me shtrëngim duarsh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online