ETHEMI – Ish-mesfushori i avancuar i Mamurrasit, Valon Ethemi, ka firmosur për tri vite me skuadrën e drejtuar nga Milinkoviç, pas disa javësh në provë, që e kanë bindur trajnerin serb. 19-vjeçari nga Tetova erdhi vjet te Mamurrasi dhe shkëlqeu, ndërsa tani bëhet pjesë e Superiores.