Milani përgënjeshtron lajmet e merkatos: Bonuçi nuk preket

0

Milani aktual është në vështirësi të mëdha, brenda e jashtë fushe, ndaj mediat në Itali po shkruajnë skenare nga më të ndryshmet dhe tashmë flitet se në janar mund të largohet edhe lojtari më i rëndësishëm i skuadrës kuqezi, Leonardo Bonuçi, i cili kushtoi 40 milionë euro në verë dhe kërkohet nga disa prej klubeve më të pasur në Europë.

Megjithatë, sot Milani në faqen e vet zyrtare ka përgënjeshtruar prerë lajmet për largimin e mbrojtësit të kombëtares italiane.

“Sa i bukur zbulimi i Bonuçit! Papritur, kalohet nga talljet për ekuilibrat te kërcënimi për një braktisje të papritur të Milanit dhe për interesimin e klubeve të mëdhenj. Spekulime të papranueshme, e vërteta është që Leo ka përgënjeshtruar gjithçka në mënyrë jozyrtare. Sepse Bonuçi beson totalisht në projektin Milan dhe kjo tregon që historitë para festave janë pa asnjë bazë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.