Milani e ka gati firmën me lojtarin, merr Sanches pas fitores së Skudetos

0

Milan ka filluar menjëherë përgatitjet e merkatos dhe është hedhur në sulm për Renato Sanches. Pas largimit të Franck Kessie, klubi italian ka zgjedhur mesfushorin e Lille për ta zëvendësuar.

Sipas mediave italiane, drejtuesit e Milan-it kanë arritur një marrëveshje me Sanches, i cili ka komunikuar tek klubii dëshirën për tu transferuar në Itali. Për të marrë shërbimet e portugezit, Milani duhet të derdhë në arkat e Lille 20 milion euro.

Palët janë shumë afër arritjes së marrëveshjes dhe në javët e ardhshme lojtari do të kryejë vizitat mjekësore. Ky do të jetë transferimi i parë i Milan-it dhe do të pasohet nga transferimi i ish sulmuesit të Liverpool, Origi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.