Milan me “CEO” të ri, zyrtarizimi vetëm çështje orësh

0

Kishte kohë që flitej për një dakordësi midis “Fondit Eliot” që është në krye të Milan dhe  Ivan Gazidis, drejtorit ekzekutiv të Arsnenal por akoma asgjë nuk ishte zyrtare. Më në fund mediat angleze zbulojnë se zyrtarizimi i Ivan Gazidis si “CEO” i ri i Milan është vetëm një çështje orësh.

Kështu Milan, pas Leonardos dhe Paulo Maldinit duket se kryen një “transferim” tjetër mjaft të bujshëm me ardhjen e ish-drejtorit ekzekutiv të Arsenal, Ivan Gazidis.
53-vjeçari spikati tek Arsenal për një menaxhim mjaft të mirë të klubit nga Londra dhe me ardhjen e tij të mundshme në “San Siro” Milan shpreson që gjithashtu të zgjidhen dhe problemet e financave dhe të menaxhimit ne klub.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.