Mike Tyson provokon kundërshtarin, gati sfida që merr kureshtjen e ndjekësve

0

Mike Tyson po vazhdon përgatitjet e tij për sfidën e së shtunës ndaj legjendës, Roy Jones Jr. Edhe pse është një ndeshje miqësore, Tyson nuk ka nguruar ta ngacmojë kundërshtarin e tij, teksa në llogarinë e tij në Youtube ka publikuar një video duke “ngrënë” veshin e kundërshtarit. Në të vërtetë ishtë një tortë e improvizuae si Roy Jones dhe Mike Tyson i pret veshin me thikë.

“Paska shije më të mirë se Evanderi”- tha Mike Tyson. Kujtojmë që në 9 Nëntor 1996, në një përballje ndaj Evander Holyfield, Mike Tyson gjatë një momenti gjaknxehtësie i kafshoi veshin Evanderit. Ky lajm u bë mjaft mediatik në atë kohë dhe mbetet një nga kujtimet më të paharrueshme për mbështetësit e sportit të boksit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.