VIDEO/ E rrallë! Tifozët fusin në kosh drejtorin e stadiumit, e marrin me forcë dhe e shëtisin në rrugë

0

Një protestë vërtet e rrallë ka ardhur nga Rusia me tifozët e klubit ukrainas, Desna Chrnihiv. Menjëherë pasi drejtori i ri i stadiumit mori rolin e tij, ndërsa kishte kërkuar dëbimin e kësaj skuadre nga stadiumi, mbështetësit e Desnas kanë reaguar.

Ultrasit kanë shkuar në zyrën e drejtorit Oleksandr Ovcharenko, duke e marrë me forcë dhe duke e vendosur në kosh. Më pas ka ardhur edhe parada e turpit në rrugë atje ku drejtori i stadiumit nuk mund të bënte asgjë më tepër sesa të plotësonte dëshirën e tifozëve. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.