“Më thoni çfarë mund të blija me 20 milionë paund”? Benitez thumbon Klopp-in: Tani blejnë lojtarë stoli për 40 milionë paund

0

Rafa Benitez ka folur në lidhje me krahasimin e Liverpool-it aktual me atë të kohës së tij. Trajneri spanjoll ka thumbuar Klopp-in, teksa është shprehur se në kohën e tij kishte një buxhet të kufizuar prej vetëm 20 milionë paundësh, ndërsa sot Liverpooli shpenzon 40 milionë paundë për një lojtar stoli.

“Ju nuk mund të krahasoni Liverpool-in tim dhe të Klopp-it, sepse duhet të shikoni kontekstet. Unë kisha një buxhet prej 20 milion paundësh, 20! Më thuaj tani çfarë mund të nënshkruajë Liverpooli me 20 milionë paundë, asgjë. Ata po nënshkruajnë lojtarë prej 40 milionë paundësh për stolin”, ka thënë Rafa Benitez./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online