Mbrojtësi i bindur: Vetëm Juventusi mund ta ndalë Juventusin!

0

Juventus është ndër klubet e vetme, që këtë fillim sezoni çdo ndeshje që ka luajtur e ka fituar. Janë 9 ndeshjet zyrtare të bardhezinjve, 7 në kampionat dhe 2 në Champions. Triumfe në të gjithë sfidat për të besuarit e Alegrit që po duken të pandalshëm për momentin.

Pikë e fortë për Juven, ka qenë gjithnjë mbrojtja. Këtë vit rikthimi i Bonuçit në Torino, ka detyruar trajnerin Alegri të ulë në stolë përsëri Mehdi Benatian. Mbrojtësi maroken ka luajtur në vetëm 3 sfida si titullar. Gjithsesi 31-vjeçari duket se ndihet i lumtur te Juventus dhe ka folur për mediat italiane pas ndeshjes ndaj Jang Bojs, ku dhe luajti për 90 minuta. Sipas qendërmbrojtësit “zonja e vjetër” në Itali nuk ka rivalë.

“Bëmë një ndeshje të mirë ndaj Jang Bojs. Mendoj se bëra një paraqitje të kënaqshme dhe jam i lumtur që nuk pësuam gol. Skuadra që jemi këtë sezon është e frikshme. Vetëm vetja jonë mund të na ndalë. Jam i bindur që do t’i përmbushim objektivat e vëna në fillim të sezonit. Kemi më shumë kualitet se sa një sezon më parë, por gjithsesi nuk duhet të nënvlerësojmë asnjë kundërshtar”, ka deklaruar mbrojtësi maroken.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.