Mbrëmje perfeksioni e Marash Kumbullës që “e futi në xhep”, ekspertët polakë e pranojnë: Ky ishte Lewandowski më i keq

0

Nëse më parë kishim Lewandowskin që shpëtonte Poloninë, këtë herë është Polonia që shpëton Lewandowski-n. Në një mbrëmje perfeksioni për Marash Kumbullën, sulmuesi i Bajernit u venit në “Air Albania” dhe ishte i parrezikshëm. Këtë e kanë pranuar edhe ish-futbollistët dhe njëkohësisht ekspertët në Poloni. Wojciech Kowalcyk është shprehur se kjo ka qenë ndeshja më e keqe e Leëandoëskit:

“Nëse e sheh kapitenin tonë, Leëandoëski, ka qenë më i keqi në fushë, nuk ishte nën ritmin e ndeshjes”. Nga ana tjetër Michal Pol ka thënë: “Shumë herë Leëandoëski është në gjendje të ndihmojë Poloninë, por Polonia nuk do të jetë shumë herë në gjendje për ta ndihmuar Leëandoëskin”, tha Pol duke paralajmëruar sulmuesin e Bayern. Gjithashtu edhe tifozët në Tëitter kanë qenë të pakënaqur nga performanca e këtij lojtari. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.