Matematika dhe llogari të çmendura i japin Leclerc titullin kampion, Max Verstappen shkon sërish drejt kurorëzimit

Formula 1 duket se e ka të përcaktuar kampionin e saj mjaft herët, pasi piloti hollandez Max Verstappen ndodhet 93 pikë përpara Sergio Perez dhe 95 pikë më shumë se Leclerc, i cili duket se e ka humbur totalisht suksesin e fillimit të sezonit. 8 gara kanë mbetur nga përfundimi i sezonit 2022-2023 të Formula 1 dhe vetëm një “shthurje” mund t’ia humbë Verstappenit titullin kampion.

Në mënyrë që Leclerc të parakalojë hollandezin në renditje, duhet që Verstappen të pësojë aksident në disa prej garave të radhës, ku të jetë me 0 pikë. Opsioni tjetër, gjithashtu pothuajse i pamundur si i pari është që kampioni aktual të mos arrijë më shumë se vendi i katërt në të gjitha garat e mbetura. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online