Lulaj: Lojtarët me eksperiencë na ndihmojnë, gati kur të ketë nevojë trajneri

0

Bruno Lulaj është një nga lojtarët që këtë edicion pritet të ketë më shumë hapësirë tek skuadra e Skënderbeut, mbrojtësi, i cili sezonin e shkuar u aktivizua në Laç, pasi u huazua nga korçarët tani duket se ka marrë eksperiencën e duhur për të qenë pjesë e kampionëve.
Vetë Lulaj në një intervistë për “RTSH Sport” thekson se gjërat po shkojnë mirë në Korçë, por ai është i vetëdijshëm se ka ende për të mësuar.

“Të marrësh shtatë pikë besoj se është një ecuri pozitive. Jemi një grup i ri. Kërkojmë që të marrim maksimumin në çdo ndeshje. Objektivi ynë është ndeshja e radhës. Ne duam që në çdo ndeshje të marrim maksimumin”.

“Konkurrenca është e madhe tek Skënderbeu. Edhe pse ka shumë lojtarë të rinj ka shumë lojtarë me eksperiencë që na ndihmojnë ne lojtarët e rinj. Ne kemi për detyrë që të punojmë gjatë gjithë javës dhe të jemi të gatshëm në momentin që trajneri do na aktivizojë. S’ka rëndësi minutazhi, por të ndihmojmë ekipin”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.