LIVE, Kupa e Shqipërisë/ Partizani nuk po gjen ende golin me Tërbunin, Tirana shënon 6 gola në 45 minuta

0

Pas periudhës së Kombëtares, është koha që ekipet shqiptare të zbresin në fushën e lojës. Tirana ka arritur që të shënojë 6 gola në pjesën e parë kundër Shkumbinit, ndërsa Partizani është ende në rrjeta të paprekura ndaj Tërbunit. Ndërkohë Teuta dhe Luzi janë në rezultatin e barabartë 2-2. /Sport Ekspres/

Teuta-Luzi 2-2 15? Gjorgiev, Kapllani 32’/ Abubakar 26?, Merdini 42’

Partizani-Tërbuni 0-0

Tirana-Shkumbini 6-0 11? Limaj , 21? , 25? , 27? Xhixha, Bali 35’ autogol

Skënderbeu-Veleçiku 3-0 10? Bismark, Vitija 33’, Nikaj 30’

Korabi-Vora 2-1 3? Marku, 11’/ Ismajlaj 28’

Vllaznia-Labëria 1-0 Gjurgjevik 26’

Laçi-Butrinti 1-0 20? Guindo

Kukësi-Maliqi 1-0 Daci 45’

Kastrioti-Elbasani 0-0

Apolonia-Flamurtari 1-0 Omeri 31’

Egnatia-Turbina 0-0

Pogradeci-Besa 0-0

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.