Rezultatet e Kupës së Shqipërisë/ Vllaznia e kalon Labërinë! Tirana  dhe Laçi me fitorë të thellë, Teuta ngec me Luzin

Pas periudhës së Kombëtares, ishte koha që ekipet shqiptare të zbresin në fushën e lojës për Kupën e Shqipërisë. Tirana ka arritur që të shënojë 6 gola në pjesën e parë kundër Shkumbinit, duke e përfunduar aty takimin. Ndërkohë pas humbjes në shifrat 2-1 në transfertë, Vllaznia ka përmbysur Labërinë  në shifrat 4-0, për të mbyllur gjithçka në minutat e fundit. Fitore të thella kanë arritur gjithashtu Kukësi dhe Skënderbeu, ndërsa Teuta nuk mori më shumë se barazimi ndaj Luzit, por kalon më tej me rezultatin e përgjithshëm.

Teuta-Luzi 2-2 15? Gjorgiev, Kapllani 32’/ Abubakar 26?, Merdini 42’

Partizani Tërbuni 3-0 – 53? Filipoviç, 79? Murataj, 86? Musta

Tirana-Shkumbini 6-0 11? Limaj , 21? , 25? , 27? Xhixha, Bali 35’ autogol

Skënderbeu-Veleçiku 4-0 10? Bismark, Vitija 33’, Nikaj 30’

Korabi-Vora 4-1 3? Marku, 11? Marku, 83? Dragoj, 90? Çutra  / 28? Ismailaj (pen)

Vllaznia-Labëria 4-0 26? Gjurgjevik, 79? Aralica, 80? Musteganagiç, 89? Heriç

Laçi-Butrinti 4-0 20? Guindo, 72? Deliu, 86? Ziko , 90? Prengaj

Kukësi-Maliqi 4-0 45? Daci , 56? Krniç , 71? Gavazaj , 90? Sula

Kastrioti Elbasani 2-0 – Ajazi 70’

Apolonia-Flamurtari 1-1 Omeri 31’/ Gocaj p’ (shtesa)

Egnatia-Turbina 1-0 Bardis 90’

Pogradeci-Besa 2-0

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online