LIVE/ Armando Broja ndez shkëndijat në pjesën e parë, sulmuesi shqiptar “flirton” me golin kundër Njukastëllit

LIVE, Sauthempton – Njukastëll 1-1

Southemptoni ka barauar me rezultatin 1-1 në pjesën e parë kundër Njukastëllit. Një 45 minutësh i parë me ritëm, që ka parë edhe Armando Brojën të ndezë shkëndija. Sulmuesi shqiptar ka shpërdoruar dy raste gjatë këtij fraksioni loje. Një top i gjatë i Romeut e nxorri 20-vjeçarin një për një me portierin, por një ulje jo e mirë e topit bëri që të fitonte vetëm një goditje nga këndi.

Gjithashtu talenti i Kombëtares ka shpërdoruar një rast në minutën e 23-të, kur gjuajta e tij përfundon jashtë portës. Broja “flirton” kështu me golin, ndërsa do të ketë edhe 45 minuta të tjera në dispozicion për të shënuar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/