Lista e Kosovës, Shaland bën tre ndryshime nga grumbullimi i fundit

0

Lista e Kosoves per dy ndeshjet e ardhshme me Malten dhe Ishujt Faroe. 3 ndryshime nga grumbullimi i shtatorit. Ardin Dallku, Valon Berisha dhe Lirim Kastrati zevendesojne Kastriot Dermakun, Bersant Celinen dhe Jetmir Krasniqin.

Edhe pse pritej që pjesë e listës të ishte dhe portieri i Mançester Sitit, Arijanet Muriç nuk ka ndodshur kështu. Pjesë e listës nga Kategoria Supeirore është portieri i Kukësit Faton Maloku dhe Fidan Aliti.

Portierë
Samir Ujkani – Caykur Rizespor
Faton Maloku – FK Kukësi
Visar Bekaj – FC Prishtina

Mbrojtës
Amir Rrahmani – GNK Dinamo Zagreb
Fidan Aliti – KS Skënderbeu
Mergim Vojvoda – Royal Excel Mouscron
Ardin Dallku – FC Vorskla Poltava
Leart Paqarada – SV Sandhausen
Benjamin Kololli – FC Zurich
Arbenit Xhemajli – FC Neuchatel Xamax

Mesfushorë
Valon Berisha – Lazio
Hekuran Kryeziu – FC Zurich
Herolind Shala – IK Start
Idriz Voca – FC Luzern
Besar Halimi – Brøndby
Bernard Berisha – Akhmat FC
Arbër Zeneli – SC Heerenveen
Milot Rashica – SV Werder Bremen
Edon Zhegrova – K.R.C. Genk
Donis Avdijaj – FC Willem II

Sulmues
Elbasan Rashani – Odds BK
Vedat Muriqi – Caykur Rizespor
Atdhe Nuhiu – FC Sheffield Wednesday
Lirim Kastrati – Lokomotiva Zagreb

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.