Lirohet nga burgu pas akuzave të rënda, Oto John nuk humb kohë dhe firmos menjëherë me ekip të ri

0

Ish sulmuesi i skuadrës së Skënderbeut, Otto John ia ka dalë t’i shpëtojë burgimit të mëtejshëm. 24 vjeçari qëndronte në paraburgim për më shumë se 90 ditë, pasi akuzohej për veprat të rënda si: Traf.ikim i qenieve njerëzore si dhe shërbime seks.uale me personin e trafikuar.

Otto John ia ka dalë të mbijetojë kundër ktyre akuzave dhe tashmë ndodhet jashtë në gjendje të lirë. Pas kësaj ngjarje, sulmuesi ka vendosur të vazhdojë jetën si futbollist në skuadrën e Kosovës, F.K Dukagjini. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.