Lëvizje befasuese, talenti i Barcelonës i bashkohet Iniestës në Japoni

0

Për vite me radhë Sergi Samper shikohej si pasuesi ideal i Andres Iniestës te Barcelona. Megjithatë, i riu katalanas nuk “shpërtheu” kurrë duke mos përmbushur pritshmëritë e mëdha të tifozëve dhe drejtuesve katalanas.

Në më shumë se një vit e gjysmë Samper ka luajtur më pak se pesë ndeshje dhe lojtari ka vendosur të ndryshojë ambient. Destinacioni i ri i 24-vjeçarit është befasues. Bëhet fjalë për ekipin japonez të Visel Kobes, ku do të firmosë një kontratë 4-vjeçare.

Në këtë ekip Samper do të ritakohet me idhullin e tij Andres Iniesta dhe ish-kolegun David Vija, ndërsa një yll tjetër në kontingjentin e skuadrës japoneze është gjermani Lukas Podolski.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.