Lakers nuk i ndahen humbjeve, mbrëmje makthi për Lebron James

Los Angeles Lakers vazhdon ecurinë negative në NBA. Skuadra e udhëhequr nga Lebron James është mundur nga San Antonio Spurs në periodën shtesë me rezultatin 143 – 142. Lebron James arriti ta çonte sfidën në periodën shtesë duke barazuar shifrat në sekondat e fundit të kohës së rregullt me anë të një tri-pikëshi, që e çoi rezultatin në 128 – 128.

Por, Lakers nuk arritën ta mbanin ritmin në pesë minutat e mbetura dhe mbrëmja e James u kthye në një makth, pasi shpërdori dy goditje të lira që do të kishin çuar Lakers tre pikë para me vetëm 12 sekonda lojë të mbetur.


REZULTATET E SË MARTËS

Charlotte Hornets 106 – Toronto Raptors 127

Orlando Magic 93 – Boston Celtics 90

New York Knicks 113 – Milwaukee Bucks 124

Indiana Pacers 91 – Minnesota Timberwolves 101

Chicago Bulls 109 – Dallas Mavericks 115

Memphis Grizzlies 92 – Utah Jazz 84

Washington Wizards 125 – Portland Trail Blazers 124 (OT)

San Antonio Spurs 143 – Los Angeles Lakers 142 (OT)

Phoenix Suns 103 – Golden State Warriors 123

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online