LAJM I FUNDIT/ Gazetari i huaj e pyet lojtarin e Serbisë për Kosovën dhe flamurin e vendosur, nervozohen dhe nuk përgjigjen

Gjakrat janë ndezur mes Serbisë dhe shqiptarëve përpara se të vijë dueli me Zvicrën. Pavarësisht se te helvetët janë duke u marrë masa që Xhaka dhe Shaqiri të qëndrojnë të heshtur këtë herë, por janë serbët që dëshirojnë hakmarrje pas shqiponjave të Rusisë. Në ndeshjen e parë ishte vendosur harta imagjinare e Serbisë duke përfshirë edhe Kosovën në të, me mesazhin: “Ne nuk dorëzohemi”.

Teksa pritet që FIFA të marrë masa ndëshkimore, një gazetari i huaj ka pyetur në konferencën për shtyp të Serbisë vetëm pak minuta më parë, se kush ishte qëllimi i këtij mesazhi. Por në moment ka ardhur ndërhyrja nga zyrtari për shtyp i Serbisë që ndaloi pyetjen: “Lojtari nuk do të përgjigjet asgjë që ka të bëjë me çështjet jashtë ndeshjes”. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online