Laçi është mrekulli, Vllaznia errësirë totale

0

Laçi shkëlqen sërish dhe ka arritur që të përmbysë Vllazninë në shtëpi, në një ndeshje mjaft të bukur. Mes shumë rastesh dhe golash, kurbinasit kanë arritur që të marrin 3 prikë me shumë vlerë, duke fituar 2-1.

Ishin vendasit që fillimisht kanë arritur që të shënojnë me anë të Hasanit, gol mjaft i bukur,  megjithatë Laçi nuk u dorëzua dhe gjeti forcën që të barazonte pa u mbyllur pjesa e parë, falë një 11-metërshi të fituar nga Uzuni dhe të kthyer në gol nga Rexhinaldo.

Në pjesën e dytë Lushkja, i aktivizuar në vend të Eskerdës së dëmtuar, arriti që të realizonte golin e fitores, falë shërbimit perfekt të Uzunit.

Në këtë mënyrë bardhezinjë arrijnë që të shkojnë në kuotën 18 pikëve, ndërsa Vllaznia mbetet sërish në fund me shumë probleme dhe i duhet ende shumë punë për të siguruar mbijetesën.

Janari është shpresa e vetme për Vllaznisë, që ka probleme pa fund, ndërsa Laçi është një mrekulli, me skuadër me moshë të re e pa yje, por me lojë fantastike.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.